كمي كه ادامه داشته باشد بهتر از زيادي است كه خسته كننده باشد.                      امام علي عليه السلام

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

  بایگانی

  دسته‌ها

  بایگانی

  سيستم اتوماسيون منزل

     با اینکه سیستم اتوماسیون منازل 20 سال پیش در بازار جهانی تولید شده اما در ایرا ن هنوز کاربرد خاصی ندارد. بر خلاف آنچه که به نظر می آید بسیاری از این تجهیزات گران قیمت نبوده و البته نصب آسانی دارد.

  .

  X10

     X10 یک زبان ارتباطی است که باعث برقراری ارتباط بین لوازم منزل با هم از طریق سیم های برق می باشد. محصولاتی که با X10 سازگار است اغلب با قیمت های مناسب یافت می شود از دیگر مزایای آن هم می توان به عدم نیاز به سیم کشی و هزینه گزاف آن اشاره کرد. یک فرستنده اطلاعات در یک قسمت از خانه توسط جریان برق سیگنالها و فرامین لازم را به دیگر لوازم خانه ارسال میکند. آدرس مخصوص را توسط دیپ سوئیچ به دستگاه می دهیم تا با لوازم دیگر در ارتباط باشد. تمام محصولات X10 با هم سازگار هستند بنابراین می توان تجهیزاتی با مارک‌های مختلف را خریداری کرده و به هم متصل کنید.

     انتخاب کد منزل روی یک دیپ سوئیچ دیگر برای این منظور که تجهیزات منزل شما، تجهیزات منزل دیگری را کنترل نکند الزامی است. بنابراین حتی با وجود آدرس های مشابه هم امکان کنترل از منازل دیگر وجود نخواهد داشت. در ضمن استفاده از یک فیلتر در کنار ورودی منزل می تواند شما را مطمئن کند که سیگنالها کاملاً ایزوله می شود. ممکن است در دو صورت در ایجاد ارتباط محصولات X10 مشکلاتی به وجود بیاید. که آنها را با هم بررسی می کنیم.

  .

  اولين مشكل
     اولین مشکل هنگامی رخ می دهد که دستگاه‌هایی که دارای موتور می‌باشند روشن می‌شوند، این مسئله باعث ایجاد نویز روی خط.ط برق می شود. مثلاً جاروبرقی، سشوار، مخلوط‌کن و دستگاه‌های دیگری مثل منابع تغذیه سویچینگ، ‌لپ‌تاپ‌ها و صفحه نمایش‌های بزرگ را می‌توان در این گروه قرار داد. با نصب یک نویز فیلتر به پریز این وسیله‌ها می‌توان مشکل را برطرف کرد. مشکل دوم زمانی است که برق منزل شما سه فاز باشد و دستگاه‌ فرستنده و گیرنده سیگنال‌ها روی دو فاز جدا باشد. اما باز هم بوسیله یک کوپلر فاز می‌تواند این مشکل را حل کرد.

  چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴آموزش، مقالات و مطالب تخصصي۷۲۹ بازديد
  کد امنیتی
  CAPTCHA
   برچسبها
   نوشته های مشابه و مرتبط
  قم، بلوار عمارياسر، مجتمع تجاري زمزم، طبقه 4، واحد 258
  تلفن : 37749296(25)98+
  فاكس : 37749177(25)98+
  مدیریت : info@parsasystem.net
  فروش : sales@parsasystem.net
  the logothe logothe logothe logothe logothe logothe logo