كمي كه ادامه داشته باشد بهتر از زيادي است كه خسته كننده باشد.                      امام علي عليه السلام

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

  بایگانی

  دسته‌ها

  بایگانی

  خانه هوشمند

     زمانيكه در منزل نيستيد ، شک و ترديد در مورد مسائل كوچك مي تواند آزار دهنده باشد . ترديدهايي همچون اينكه آيا قهوه ساز را خاموش كردم ؟ سيستم امنيتی را روشن كردم ؟ آيا بچه ها تكاليف خود را انجام داده اند يا در حال تماشاي تلويزيون هستند؟ آيا وقتی از خانه خارج شدم کولر خانه را خاموش کردم ؟با يك خانه هوشمند ، می توانيد به تمام اين نگرانی­ها با يک سفر سريع آنلاين پايان دهيد. زمانيكه در خانه هستيد ، خانه­ي شما به وسيله پخش آهنگ های مورد علاقه شما آنهم در هر زماني که به خانه قدم مي گذاريد ، يا کاهش نور چراغ ها برای تماشاي يک فيلم ، از آرامش شما مراقبت مي كند.

     آيا اين سحر و جادوست ؟ جواب ما منفی است ، اين اتوماسيون خانه است. خانه های هوشمند همه­ ي دستگاه ها و اجزای منزل شما را به هم متصل مي كنند به طوری که آنها می توانند با يکديگر و با شما ارتباط برقرار كنند. هر وسيله­اي كه در خانه شما از برق استفاده مي كند را می­ توانيد بر روی شبکه خانگی قرار دهيد وتحت فرمان خود بگيريد. فرقي ندارد كه دستورات خود را چگونه به دستگاه­هاي خود منتقل كنيد يا ريموت كنترل و يا از طريق كامپيوتر، تحت هر شرايطي خانه به دستورات شما واكنش نشان مي­ دهد. ايده خانه­ های هوشمند ممکن است شما را به ياد جورج جتسون و طرح او به نام "مکان مربوط به آينده" و يا شايد بيل گيتس بياندازد ،که بيش از 100 ميليون دلار را صرف ساخت خانه­ ي هوشمندش كرد. هنگامی که مساله طراحي عنوان مي­ شود از لحاظ قيمت و درك تكنولوژي ، خانه­ هاي هوشمند و اتوماسيون خانگی بيشتر و بيشتر شبيه هم مي شوند . در حدود 14 ميليارد دلار در سال 2005 بر روي شبکه­ های خانگی صرف شد ، و تحليلگران اين رقم را براي سال 2011 به بيش از 85 ميليارد دلار پيش بينی مي­ كنند .

     در اغلب کشورها سيستم (BMS (building management system يا همان سيستم هوشمند کنترل ساختمان از يک سيستم پر هزينه خارج شده و با پيشرفت روز افزون تکنولوژی به يکی از امکانات ضروری برای زندگی شهری بدل گرديده ، خانه ای که به شما کمک می کند که در زندگی پر ازدحام و پرتردد شهری ، ديگر نگران فراموش کردن برخی از وظايف و کارهای خود نبايشد ، باغچه ها خود به خود آبياری می شوند، سيستمهای حرارت و برودت به صورت اتوماتيک و با توجه به دمای محيط کار می کنند .

     اين تنها بخشی از امکاناتی است که خانه های هوشمند برای صاحبانشان به ارمغان آورده اند.

  دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳پارسا سیستم۲۱۷۹ بازديد
  کد امنیتی
  CAPTCHA
   برچسبها
   نوشته های مشابه و مرتبط
  قم، بلوار عمارياسر، مجتمع تجاري زمزم، طبقه 4، واحد 258
  تلفن : 37749296(25)98+
  فاكس : 37749177(25)98+
  مدیریت : info@parsasystem.net
  فروش : sales@parsasystem.net
  the logothe logothe logothe logothe logothe logothe logo