كمي كه ادامه داشته باشد بهتر از زيادي است كه خسته كننده باشد.                      امام علي عليه السلام

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

  بایگانی

  دسته‌ها

  بایگانی

  BNC Connector

      اتصال دوربین به دستگاه رکوردر در تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته  HDSDI  توسط کابل کواکسیال و كانكتور BNC می باشد.

   واژه BNC Connector مخفف  Bayonet Neill Concelman Connector  است.

   كانكتور BNC در دو نوع۵۰ و ۷۵ اهم وجود دارد. 

     توجه: كانكتورBNC مناسب می بایست نویز کمتری ایجاد نماید تا تصویر در خروجی دوربین و یا ورودی دی وی آر دچار نویز نگردد. در اکثر مواردی که شخص نصاب تمام جزییات نصب را رعایت می کند ولی در آخر با مشکل نویز یا قطعی در تصویر مواجه می شود، مشکل از اتصال BNC است.

     بطور كلی هر نوع اتصال در کابل های کواکسیال، منجر به افت سيگنال می شود كه بر حسب دسیبل (واحد اندازه گیری شدت جریان) اندازه‌گيری می شود. در واقع عدم دقت در اتصالBNC ، افت سیگنال را بصورت تصاعدی بالا می برد.

     اغلب اتصال كوتاه شدن‌ها به دليل بلند بودن مغزی كابل است كه هنگام جا زدن در داخل كانكتور خميده شده و منجر به اتصال به بدنه می شود. علاوه بر اين استفاده از كابل يا كانكتور غيراستاندارد موجب می شود كه مغزی حتی بعد از پرس کردن BNC محكم نشده و باز از آن بيرون بيايد.

     كانكتورهای BNC انواع مختلفی دارند. در كانكتورهای پيچی از لحيم برای اتصال مغزی و از يك پيچ برای محكم كردن و اتصال به شيلد استفاده می شود.

  bnc-connector-2-doorbin.info_

   

     اتصال نوع لحیمی کمی زمانبر است، به همین دلیل اکثر نصاب ها زحمت لحیم کاری به خود نمیدهند! ولی در صورت اتصال صحیح، تحمل وزن بیشتری را دارد.

     از آنجا که اتصال لحیمی نياز به کمی تجربه دارد، همچنين نیازمند هويه است و در خیلی از جاها دسترسی به هويه و برق مقدرو نیست(مثل كار در ارتفاع)، نوع دیگری از BNC ها بنام «پرسی» توليد شدند و به سرعت جای خود را در بازار باز كردند. در اين نوع  BNC  ،مغزی و رينگ از طريق يك آچار مخصوص پرس می شود‌ به همين دليل سرعت كار افزايش پيدا می كند.

  bnc-connector-doorbin.info_

  طریقه اتصال کابل کواکسیال و كانكتورBNC پرسی

     جهت اتصال کابل به فیش  به دستگاهی به نام آچار پرس جهت پرس فیش به کابل نیاز داریم. مراحل اتصال کابل به فیش ، به شرح ذیل می باشد:

  ۱) حلقه یا رینگ متعلق به فیش را قبل از برداشتن روکش کابل،بر روی کابل سوار می کنیم.

  ۲) قسمتی از روکش کابل را با استفاده تیغه کاتر برداشته تا رشته های شیلد آن نمایان شود.

  ۳) شیلد ها را کنار زده و روکش مغز کابل را به اندازه 3 ميليمتر برش می دهیم تا مغزی نمایان گردد.

  61360106472472348770

  ۴) پین سوزنی و طلایی فیش را بر روی مغزی کابل قرار داده و با آچار پرس، عمل پرس را انجام می دهیم تا مغزی کابل به کلاهک سوزنی شکل کاملا اتصال یابد.

  ۵) پین سوزنی فیش که حالا به کابل کاملا اتصال یافته را به داخل كانكتورBNC قرار داده و حلقه كانكتورBNC را که در مرحله اول بر روی کابل سوار شده بود را طوری به سمت فیش می بریم که رشته های شیلد به بدنه فیش اتصال یابد و در نهایت با دستگاه پرس رینگ را به بدنه فیش و رشته های شیله کابل اتصال می دهیم.

     افزایش تقاضا و تلاش شبانه روزی! تولیدکنندگان چینی در پایین آوردن قیمت و عرضه BNC های نامرغوب به بازار، باعث بروز مشکلات زیادی در سیستم های مداربسته شد.

  مشکلاتی از قبیل :

  شل شدن و جدا شدن كانكتور BNC بر اثر كشش و تکان

  – قفل نشدن کامل مغزی BNC در داخل كانكتور. كه منجر به بيرون آمدن يا فرو رفتن بيش از حد مغزی در كانكتور می شود.

     بهترین نوع BNC نوع «وی کپ» است. این نوع از BNC با ابزار مخصوص به کابل متصل می شود. اگر به هر دلیلی بخواهید کابل را کوتاه کنید، می توانید اتصال را باز کنید و مجدد استفاده نمایید. این عمل تا ۸۰ بار قابل انجام است.

     معمولا  روی خود كانكتور مشخصاتی چاپ نمی شود و در صورت عدم شناخت علمی یا تجربی، مجبورید به فروشنده اعتماد نمایید!

     برای كاربردهايی كه «لرزش» يك پارامتر مهم است (سيستم‌های پرتابل يا دوربین هايی كه بر روی وسايل درحال حرکت نصب شده اند)، به جای كانكتور BNC از كانكتورهای TNC استفاده می شود.

  tnc-connector-doorbin.info_

     اين كانكتور كاملا شبيه نوع  BNC  است با اين تفاوت كه اتصال كانكتور‌ها به برل (رابط دو كانكتور) به صورت پيچی می باشد که اتصال محكم‌تری را ايجاد می كند.

     انواع دیگری از این نوع فیش وجود دارد که معروف ترین آنها  BNC  به AV نام دارد که برای اتصال مستقیم به ورودی های ویدئویی کاربرد دارد.

   

  bnc-to-av-doorbin.info_

  پايان

  دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳آموزش، مقالات و مطالب تخصصي۹۹۹ بازديد
  کد امنیتی
  CAPTCHA
   برچسبها
   نوشته های مشابه و مرتبط
  قم، بلوار عمارياسر، مجتمع تجاري زمزم، طبقه 4، واحد 258
  تلفن : 37749296(25)98+
  فاكس : 37749177(25)98+
  مدیریت : info@parsasystem.net
  فروش : sales@parsasystem.net
  the logothe logothe logothe logothe logothe logothe logo