كمي كه ادامه داشته باشد بهتر از زيادي است كه خسته كننده باشد.                      امام علي عليه السلام

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

  بایگانی

  دسته‌ها

  بایگانی

  سيستم اكسس كنترل

     سیستم های کنترل دسترسی یا  Access Control Systems تعیین می کنند که چه کسی (Who)، به کجا (Where) و در چه زمانی (When) دسترسی دارد و ضمنا این دسترسی ها را نظارت  و مونیتور نیز می نمایند. محیط های کاری امروزی که شامل نقاط حساس سازمانی و نیز تعداد پرسنل بالا هستند، کنترل تک تک مناطق حساس سازمان با روش های سنتی را تقریبا غیر ممکن می سازد. دیتاسنتر ها، بخش های R&D، آزمایشگاه ها، بخش مالی سازمان و خزانه ها، پارکینگ ها، اتاق های برق و حتی آسانسور ها نیازمند کنترل و نظارت هستند.

     هر فردی مجاز نیست به هر بخش و هر یک از منابع سازمان دسترسی داشته باشد.متداول بوده است که از سیستم های نظارت تصویری برای تامین امنیت استفاده شود. این تمایل و روند همچنان در دنیا با رشد روز افزون ادامه دارد، اما باید توجه داشت که سیستم های نظارت تصویری جزو سیستم های "پسیو" یا غیر فعال شناخته می شوند، یعنی خودبخود جلوی فرد غیر مجاز را نمی گیرند؛ و سیستم های کنترل دسترسی، جزو سیستم های "اکتیو" یا فعال هستند بدین معنا که از ورود و دسترسی فرد غیر مجاز جلوگیری می کنند.

     بدین ترتیب، بسیاری از سازمان ها در دنیا و همچنین در کشور عزیزمان ایران، در کنار استفاده از سیستم های نظارت تصویری، از سیستم های کنترل تردد نیز استفاده می کنند و چه بسا اهمیت بیشتری را نیز برای سیستم های ACS قایل هستند. همینجا می توان نکته مهمی را استفاده نمود: نیاز آینده ی سازمان ها، ادغام سیستم های کنترل تردد و سیستم های نظارت تصویری و کلا دیگر سیستم های امنیتی (مانند اعلام حریق) و سیستم های مدیریتی (مانند مدیریت ساختمان، سیستم های حقوق و دستمزد و …) می باشد. پیشنهاد ما آن است که سیستمی را از هم اکنون انتخاب کنید که برای این ادغام و یکپارچگی آماده باشد.

     در سیستم های کنترل دسترسی، از ابزار های خاصی برای شناسایی فرد استفاده می شود: کارت های RFID ، کد یا Pin ، اثر انگشت، کارت های برد بلند، و اخیرا تشخیص چهره روش های متداول شناسایی فرد هستند که به تناسب و نیاز، در بخش های مختلف یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرند.

     طراحی سیستم کنترل دسترسی باید دارای چارچوبی مدرن برای یکپارچه سازی و کنترل عملیاتی سیستم باشد تا بتوان در آینده آن را گسترش و ارتقاء بخشید. این طراحی همچنین باید مبتنی بر استانداردهای ارتباطاتی باز و نیز استفاده از پایگاه داده های متداول باشد. به عبارت دیگر، سیستم کنترل دسترسی بایستی بر اساس یک "معماری باز" ساخته شود. این مساله به ساختار ارتباطات و مدیریت داده ها اشاره دارد که در این زمینه باید پروتکل های ارتباطاتی و پایگاه داده های 'باز' رایج مورد استفاده قرار گیرد.

     این طراحی باید عملکرد را در سطح کنترلرها توزیع نماید، به طوری که سیاست گذاری های امنیتی به جای متمرکز بودن در سطح مرکزی، در سطوح محلی مدیریت شوند که این امر، منجر به ارایه یک راه حل قوی و پاسخگو می گردد. اما همچنان شما باید قادر باشید از یک مرکز، کل سیستم کنترل دسترسی را مدیریت کنید و یا بر آن نظارت نمایید.

     لازم به ذکر است سیستم های کنترل دسترسی را بعضا سیستم های کنترل تردد نیز می خوانند، گرچه "تردد" نوعی از "دسترسی" محسوب می شود و دسترسی به کامپیوتر و پرینتر نیز (با آنکه تردد محسوب نمی شوند) جزو حیطه سیستم های کنترل دسترسی قرار می گیرند.

  سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳پارسا سیستم۳۸۱۰ بازديد
  کد امنیتی
  CAPTCHA
   برچسبها
   نوشته های مشابه و مرتبط

  سيستم اكسس كنترل
  سيستم اكسس كنترل
     سیستم های کنترل دسترسی یا  Access Control Systems تعیین می کنند که چه کسی (Who)، به کجا (Where) و در چه زمانی (When) دسترسی دارد و ضمنا این دسترسی ها ... [ادامه]
  قم، بلوار عمارياسر، مجتمع تجاري زمزم، طبقه 4، واحد 258
  تلفن : 37749296(25)98+
  فاكس : 37749177(25)98+
  مدیریت : info@parsasystem.net
  فروش : sales@parsasystem.net
  the logothe logothe logothe logothe logothe logothe logo